Zapomněli jste heslo?;

Aktivita a šikovnost

V kategorii: Novinky z výuky

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol. Seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin.

Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který plní žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou vysvědčení a dárečky Zdravé 5. Party se Zdravou 5 je dvouhodinovka vaření, respektive přípravy studeného party pohoštění pro žáky 2. stupně základních škol. Žáci, opět rozděleni do 5 skupinek, se dozvědí užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí, naučí se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stolování. Sami si připraví občerstvení o 5 chodech, které nakonec všichni ochutnají.  

Přesně tak probíhalo dopoledne v Základní škole Kelč, při návštěvě lektorky Zdravé 5 Lucie Zaorálkové, která se nejprve věnovala páťákům a pak ve školní kuchyňce tvořila se sedmáky již hotové pokrmy. Obě skupiny byly s programem velmi spokojené a stejně tak lektorka s našimi dětmi, velmi si je chválila za jejich aktivitu a šikovnost.