Zapomněli jste heslo?;
„V letošním ročníku kuchařské soutěže Zdravé 5 se zaměříme na přípravu nápaditých, zdravých a přitom jednoduchých a finančně nenáročných svačin. Rádi bychom děti motivovali k domácí přípravě pokrmů a samostatném přemýšlení o správném nakupování vhodných potravin.”

Děkujeme za účast!

Děkujeme všem za účast v kuchařské soutěži Coolinaření s Albertem.

Moc si vážíme nápadů, nadšení a úsilí všech dětí, které se soutěže zúčastnily. Především bychom ale rádi poděkovali za spolupráci všem pedagogům, kteří týmy do soutěže zapojili.

Jsme nadšeni z množství skvělých receptů a nápaditých fotografií, rozhodování poroty bylo opravdu těžké :)

Věříme však, že si všichni zúčastnění vaření užili, bez ohledu na postup do dalších kol.

Těšíme se na další spolupráci a přejeme mnoho úžasných nápadů,

Tým Zdravé 5

ODMĚNA PRO VÍTĚZE FINÁLOVÉHO KOLA

V pátek 3. června v podvečer se sjela Sluníčka ze Strání, Masterchefky ze Dvora Králové a Sladcí jednorožci z Plzně v doprovodu rodičů a pedagogického doprovodu na víkend do Ekocentra Orlov u Příbrami. Víkend na této farmě vyhráli vítězové každé kategorie Coolinaření s Albertem.

Hned po báječné večeři v restauraci Na samotě u lesa jsme vyrazili na neplánovanou procházku k dančí oboře a pak příjemně unaveni šup do útulných postýlek v Penzionu Orlov.

Ráno nás čekal bohatý program. Den začal okukováním (a večer vyzkoušením) dojení místní kozy Lízy. Dopoledne patřilo exkurzi v nedalekém Mlýně Bohutín, kde jsme si vše prohlédli, vyslechli poutavý příběh rodiny Dubských, která mlýn v několikáté generaci provozuje, a ještě nakoupili domů čerstvě namletou mouku.

Výběr fotek ze ze zážitkového víkendu

Cestou jsme si pohladili velbloudy a prohlédli další zvířátka včetně dvou oslíků. Po báječné svíčkové na smetaně nás čekal krátký odpočinek (zrovna se rozpršelo) a odpoledne jsme osvěženi vyrazili do muzea lišajů na místní farmě. Pozorně jsme poslouchali přednášku, protože jsme měli před eko(logickou) bojovkou v areálu a bylo jasné, že se vědomosti budou hodit. Hned po svačince sestávající z domácí bábovky a čerstvých jahod jsme vyrazili rozděleni do družstev do areálu farmy, kde jsme plnili různé úkoly. A že jsme se zapotili! Jak se připravuje kozí sýr jsme si sami vyzkoušeli a připravili si pomazánky na nedělní snídani. Jen ta kozí syrovátka se stala bobříkem odvahy:). Skvělou sobotu zakončila grilovačka doplněná poutavým vyprávěním MVDr. Luboše Gardoně o jeho cestách po Africe i ochraně přírody v Brdských lesích, kde se areál farmy Orlov nachází.

V neděli po snídani se nikomu nechtělo domů. Děti uklidnil pouze slib, že když se Coolinaření v příštím roce zúčastní znova, možná budou mít štěstí na další podobnou zajímavou výhru....

Celostátní finále

Jak celé finále probíhalo? Dočtete se ZDE:

Vítězné týmy celostátního finále Celkové výsledky celostátního finále

Reportážní video a foto z finálového kola v Praze

Výběr fotek z celostátního finále v Praze

Školy zapojené do soutěže

Regionálního kola soutěže se letos zúčastnilo rekordních 530 týmů:

-- 276 týmů z 1. stupně základních škol
-- 198 týmů z 2. stupně základních škol
-- 56 týmů z mateřských škol

Tabulku všech týmů zapojených do
soutěže naleznete zde.

Nadační fond Albert si vymezuje právo případné změny podmínek nebo termínů soutěže, které včas oznámí na www.zdrava5.cz a emailem škole nebo zařízení.

KONTAKT

Pro více informací kontaktujte Evu Nepokojovou,
e.nepokojova@nadacnifondalbert.cz nebo 777 210 947.