Zapomněli jste heslo?;
„V letošním ročníku kuchařské soutěže Zdravé 5 se zaměříme na přípravu nápaditých, zdravých a přitom jednoduchých a finančně nenáročných svačin. Rádi bychom děti motivovali k domácí přípravě pokrmů a samostatném přemýšlení o správném nakupování vhodných potravin.”

informace o soutěži

 • SEMIFINÁLOVÉ KOLO (více informací zde)
 • Seznam týmů postupujících do finále v Praze.
 • CELOSTÁTNÍ FINÁLE SOUTĚŽE
 • Celostátní finále proběhne v sobotu 28. května 2016 od 10 do 14 hodin v Praze v prostorách Školy vaření Chefparade, Holešovická tržnice (http://www.chefparade.cz/studia/holesovice). Na místě bude zajištěn bohatý zábavný program.

  Svůj talent předvede na finále tým přípravou pokrmu splňujícího stejná kritéria jako v regionálním kole. Suroviny budou součástí „mystery boxu“, tedy tajné krabice, jejíž obsah byl soutěžícím oznámen emailem.

  Součástí celostátního kola bude i vědomostní kvíz složený z otázek vědomostní hry Košík plný rozumu. Otázky jsou rozděleny dle náročnosti pro jednotlivé věkové kategorie.

  Z každého kraje postupuje do finále 1 tým z každé věkové kategorie, a to ten s nejvyšším počtem platných hlasů získaných ve veřejném online hlasování. Na cestovné do Prahy budeme dětem přispívat částečnou úhradou nákladů. Prosíme o předložení účtenky za pohonné hmoty nebo jízdenek.

  Vítězové každé věkové kategorie finále získají velkou zážitkovou odměnu v Ekologickém Centru Orlov u Příbrami (http://www.eco-centrum.cz). Společná akce se koná v sobotu 4. června 2016, na místě je připraveno ubytování, strava a bohatý program. Týmy mohou přijet již v pátek odpoledne a užít si zajímavý program v okolí i samostatně v průběhu neděle. Na dopravu budeme opět přispívat poměrnou částkou. Akce je určena i pro dospělý doprovod menších dětí, více informací poskytneme individuálně.

Školy zapojené do soutěže

Regionálního kola soutěže se letos zúčastnilo rekordních 530 týmů:

-- 276 týmů z 1. stupně základních škol
-- 198 týmů z 2. stupně základních škol
-- 56 týmů z mateřských škol

Tabulku všech týmů zapojených do
soutěže naleznete zde.

Nadační fond Albert si vymezuje právo případné změny podmínek nebo termínů soutěže, které včas oznámí na www.zdrava5.cz a emailem škole nebo zařízení.

KONTAKT

Pro více informací kontaktujte Evu Nepokojovou,
e.nepokojova@nadacnifondalbert.cz nebo 777 210 947.