Zapomněli jste heslo?;
Vaříme dětem

Vaříme dětem

Dítě není malý dospělý. Organizmus dítěte se vyvíjí rychlým tempem, potřebuje mít neustále k dispozici kvalitní stavební látky a přiměřenou energii. Nejsou to pouze menší porce dospělého člověka. Důležitý je počet denních jídel, pravidelná doba jejich podávání, zachování přiměřených časových intervalů mezi jídly a vyváženost v množství a kvalitě. Celodenní stravu je potřebné rozložit do 3 hlavních a 2-3 doplňkových, menších dávek. Děti je třeba učit pravidelnému stravování už od dětství.

Proč bychom si s jídlem nemohli hrát?

Číst více
A můžeme začít experimentovat s naší fantazií třeba hned při přípravě svačiny. Co třeba "obyčejný" chléb se sýrem, šunkou a zeleninou povýšit na luxusní špízky? Tvary jsou samozřejmě na vás:)

Plněný banán - a proč ne?

Číst více
...když ho naplníme ovocem, hustým řeckým jogurtem a posypeme oříšky?

Voňavé zdravé muffinky k snídani i na svačinu

Číst více
Jak se začít těšit na další všední den? Naplánovat si luxusní snídani! 😀. Kdo nestíhá, zabalí si s sebou povinně na svačinu😆. Vláčné, zdravé a zimními vůněmi vonící muffinky budou to pravé.

Zkuste připravit na předvánoční večírek vtipné pohoštění

Číst více
Stačí troška fantazie a z několika surovin vytvoříte vtipné pohoštění pro přátele. A víte co? Zapojte děti! Budete překvapeni, s jak úžasnými nápady přijdou :)

Nebeské čokoládové kuličky

Číst více
Zdravé čokoládové kuličky můžete ukoulet před Vánoci i s těmi nejmenšími dětmi. Určitě se společně pobavíte a hlavně si zamlsáte. Možná ani na Ježíška nepočkají:)

Perníkové sušenky

Číst více
Tyhle perníkové sušenky od Petra a Gabči z Honest Market jsou rychlé a potěší ty z vás, kteří pečou bezlepkově. Uzavřené v nádobě vydrží křehké až do Silvestra:)

Už žádné výčitky z čokolády!

Číst více
Jen se na ni musí chytře :) Poctivá, domácí, nejlepší je pouze ze 2-3 ingrediencí, podle varianty hořká - mléčná.

Tvarohový krém s ovocem na svačinku

Číst více
Děti by měly denně sníst 3-4 porce polotučného mléčného výrobku. Co stále vymýšlet, abyste se neopakovali? Tvarohový krém s ovocem určit budou milovat!

Domácí zmrzlina bez cukru a mléka

Číst více
Zdravá domácí zmrzlina bez mléka a cukru, pouze z 1 základu a v 5 variantách vám může významně zpříjemnit letní den...

Pohankový dezert s kokosovým mlékem a ořechy

Číst více
Pohanka je zdravá, to vědí i malé děti ve Zdravé 5. Jenže jak ji chutně připravit a neopakovat se? Zkuste na sladko s kokosovým mlékem a ořechy - buď jako dezert, svačinku nebo třeba nedělní snídani.....že vám připomíná oblíbenou krupicovou kaši? :)

Vyvážené svačinové krabičky pro školáky

Číst více
I naše děti vlastně "jedou na krabičkách". Pokud mají odpolední kroužky, a nesvačí tak doma, měli bychom jim připravit dvě svačiny - dopolední i odpolední. Uvidíte, že se Vám čas strávený přípravou vrátí v podobě jejich kondice :)

Panáčci se Šmakounem

Číst více
"Máma v kuchyni", lektorka Zdravé 5 Barbora Charvátová, připravila recept na úžasné panáčky ze Šmakouna - upečte si svého golema:)

Zdraví šnečci - který je nejvíc k nakousnutí? :)

Číst více
Když nejedí ovoce a zeleninu dobrovolně, je třeba "tomu" nějak pomoct. A dobrý a jednoduchý nápad bývá vždy úspěšný! Inspirujte se hravou zdravou svačinkou ....

Famózní mrkvový dort

Číst více
Mrkvový dort je velikonoční klasika - zdravý, šťavnatý, voňavý a z těch "mokrých", které se jen rozplývají na jazyku svou sladkokyselou chutí....v chladničce vydrží i 5 dní.

Úžasný raw pařížský dort

Číst více
Už dlouho jsme si nezamlsali...co byste řekli zdravé verzi legendárního dortíku?

Jak dostat na talíř víc zdravých potravin? Začněte u tématických svačin!

Číst více
Prskají, když mají sníst kousek zeleniny a ovoce nebo něco zdravého, co neznají? Zkuste jim to "naservírovat" jinak! A rovnou je zapojte do přípravy, uvidíte, jaké nápady mají vaši malí miláčkové a po zdravých laskominách se jen zapráší :)

Výborná pomazánka z pohanky

Číst více
Obilovina našich prababiček - pohanka - je v moderní kuchyni neprávem opomíjena. Přitom je nabitá vitamíny a minerály! Rutin v ní obsažen chrání cévy, je přirozeně bezlepková, a moc dobrá! Zkuste naši pomazánku :)

Domácí krémový banánový jogurt s chia semínky

Číst více
Chia puding si připravíte večer a ráno máte snídani nebo svačinu.....chia semínka jsou báječným zdrojem energie, jak věděli již staří Aztékové. Navíc jsou zásobárnou vápníku a dalších minerálů - fosforu, železa, hořčíku, draslíku nebo zinku a vitamínů.

Roztomilé miniomeletky - plněné na sto způsobů, co kdo rád

Číst více
Kousky sýra, uzenin, ryb, zeleniny, bylinek nebo dalších ingrediencí stačí naskládat do trošku vymaštěné formy na muffiny a zalít lehce osoleným rozšlehaným vajíčkem. Pak už jen péct a pochutnávat si :)

Voda Sassy pro vyčištění těla

Číst více
Nápoj, který osvěžuje, revitalizuje a obsahuje nízké množství kalorií, navíc pomáhá proti nadýmání, podporuje správnou peristaltiku střev a normální funkci zažívacího ústrojí potřebujeme po dnech hodování všichni.