E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;

Coolinaření s Albertem: Do finále postoupili kuchtíci z Mostu a Ústí nad Labem

V kategorii: Napsali o Zdravé Pětce

Mostecký deník

Plzeňského kraje postupují do finále dětské kuchařské soutěže Coolinaření s Albertem 3 týmy, které získaly ve veřejném online hlasování nejvíc hlasů.
V kategorii Mateřské školy je to tým Zastávka z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Zastávka v Mostě, v kategorii 1. stupeň základních škol tým Hastrmanky ze ZŠ Ústí nad Labem a v kategorii 2. stupeň základních škol tým Pekaři z Dětského domova v Mostě. Celostátní finále proběhne v sobotu 28. května v Praze v prostorách partnera soutěže, Školy vaření Chefparade. Všichni soutěžící ve své kategorii dostanou k dispozici stejné suroviny – ovoce a zeleninu. Je na nich, co z nich "vykouzlí".
O vítězi každé věkové kategorie rozhodne na místě pětičlenná porota složená z odborníků na výživu a gastronomii – novinářka Darina Křivánková, odborník na výživu RNDr. Pavel Suchánek, šéfkuchař Školy vaření Chefparade a food artist Jan Hajný, manažerka komunikace značky Albert Barbora Vanko a zástupce Zdravé 5 Blanka Lišková.
Hodnotit budou zejména kreativitu, zručnost, čistotu při práci, vzájemnou spolupráci v týmu a výslednou prezentaci díla.
Na vítězný tým z každé kategorie v doprovodu pedagoga čeká zážitky nabitý víkend v Ekologickém centru Orlov u Příbrami od pátku 3. do neděle 5. června.
Nadační fond Albert zastřešuje charitativní aktivity značky Albert. Od roku 2004 provozuje značka Albert celorepublikový vzdělávací program zaměřený na správnou výživu Zdravá 5. Je určený pro děti a jejich rodiče a hravou formou přibližuje zásady zdravého stravování. Kromě podpory zdravého stravování a životního stylu v rámci programu Zdravá 5 se věnuje i sociální oblasti. Cílem aktivit v sociální oblasti je zvýšení příležitostí na plnohodnotný samostatný život u dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Jedná se zejména o projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí. Tím se zvyšuje jejich šance uplatnit se v běžném životě.
Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.
cz a www.zdrava5.cz.

0
zobrazit předlohu