E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;

Olomoucký deník: Dětští kuchtíci míří do pražského finále

V kategorii: Napsali o Zdravé Pětce

Dnešní Olomoucký deník informoval o výsledcích Coolinaření v kraji....

Střední Morava – Skupinky malých kuchařů a kuchařek z Olomouckého a Zlínského kraje, které do semifinále vybrala porota ze společnosti Albert, čekají na hlasy, jež by je mohly poslat do finálového kola. On-line hlasování o postup do finále dětské kuchařské soutěže Zdravé 5 s názvem "Coolinaření s Albertem" probíhá do pátku 13. května. Týmy s nejvyšším počtem hlasů postupují do celostátního finále v Praze. Hlasujte pro svůj tým na stránkách www.zdrava5.cz/kucharskasoutez/hlasovani.
Z Olomouckého kraje se o finále uchází 81 přihlášených týmů a ze Zlínského 39. "Odborná porota vybrala do semifinále z došlých přihlášek maximálně 5 nejlepších týmů z každé věkové kategorie a kraje. Odborníci na gastronomii a výživu hodnotili nejvýše kreativitu a snahu zaujmout nápadem a celkovým ztvárněním pokrmu. Objevily se i neotřelé recepty, které určitě také osobně vyzkoušíme," říká Eva Nepokojová, manažerka Zdravé 5.
Celostátní finále soutěže proběhne v sobotu 28. května ve Škole vaření Chefparade v pražských Holešovicích. O vítězích rozhodne stejně jako o semifinalistech pětičlenná porota složená z odborníků na výživu a gastronomii – novinářka Darina Křivánková, odborník na výživu RNDr. Pavel Suchánek, šéfkuchař Školy vaření Chefparade a food artist Jan Hajný, manažerka komunikace značky Albert Barbora Vanko a zástupce Zdravé 5 Blanka Lišková. Na vítězný tým z každé kategorie v doprovodu pedagoga čeká zážitky nabitý víkend v Ekologickém centru Orlov u Příbrami od pátku 3. do neděle 5. června.

Foto: ŠIKULOVÉ. O hlasy na webu www.zdrava5.cz soutěží i kuchtíci z týmu Mlsní dráčci z Prakšic na Uherskohradišťsku. Děti z Doloplaz na Olomoucku se chtějí do finále probojovat s receptem Mrkvový králíček (horní snímek).
Foto: Zdravá 5

Vyšlo také v: Kroměřížský deník; Šumperský a Jesenický deník; Prostějovský deník; Slovácký deník; Přerovský a Hranický deník; Valašský deník; Zlínský deník