E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;

Olomoucký deník: Nejlepší kuchtíci chodí do školky ve Strání

V kategorii: Napsali o Zdravé Pětce

Deníky na Moravě informují o výsledcích Coolinaření

Střední Morava – Gastronomická soutěž pro děti Coolinaření s Albertem zná své vítěze. Kategorii mateřské školky ovládl tým Sluníčka z MŠ Strání na Uherskohradišťsku. Zato v kategorii druhý stupeň základní školy zaznamenal úspěch tým Zdravé myšky ze ZŠ a MŠ Ptení na Prostějovsku, který skončil na třetím místě.

TŘI VĚKOVÉ KATEGORIE

Celkem se do celostátního finále v Praze, které se konalo 28. května, dostaly z každého kraje tři týmy.
Ty reprezentovaly své školy vždy v jedné kategorii – mateřské školy, první stupeň základní školy a druhý stupeň základní školy.
Zadání měly všechny kategorie stejné. "Každý tým dostal stejné suroviny – tedy ovoce a zeleninu – a bylo už jen na nich, co se zdravými dobrotami vymyslí," řekla programová manažerka Nadačního fondu Albert Eva Nepokojová

ODBORNÁ POROTA

O tom, komu se výsledné jídlo povedlo nejvíc, rozhodovala šestičlenná porota odborníků. "Práce malých kuchtíků posuzovala novinářka Darina Křivánková, odborník na výživu Pavel Suchánek, šéfkuchař Školy vaření Chefparade a food artist Jan Hajný, manažerka komunikace značky Albert Barbora Vanko a zástupce Zdravé 5 Blanka Lišková.
Hodnotili zejména kreativitu, zručnost, čistotu při práci, vzájemnou spolupráci v týmu a výslednou prezentaci díla," řekla k práci poroty Eva Nepokojová.
Vítězný tým každé kategorie dostal za odměnu zážitky nabitý víkend v Ekologickém centru Orlov u Příbrami v prvním červnovém víkendu.

Vítězné týmy Coolinaření s Albertem
1. Sluníčka (MŠ Strání) Mateřské školy
2. Kuchaři z ráje (MŠ Olbrachtova, Karviná)
3. Zlatíčka (MŠ Třesovice)
První stupeň ZŠ
1. Masterchefky (ZŠ Schulzovy sady, Dvůr Králové n. L.)
2. Námořníci (ZŠ a MŠ Hrubá Skála-Doubravice)
3. Hastrmanky (ZŠ Stříbrnická, Ústí n. L.)
Druhý stupeň ZŠ
1. Sladcí jednorožci (10. ZŠ Plzeň)
2. Healthy Tree (ZŠ a MŠ Křižanov)
3. Zdravé myšky (ZŠ a MŠ Ptení)
Zdroj: www.zdrava5.cz

Vyšlo také v: Kroměřížský deník; Šumperský a Jesenický deník; Prostějovský deník; Slovácký deník; Přerovský a Hranický deník; Valašský deník; Zlínský deník