E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;

Teplický deník: Na ZŠ Švabinského propagují zdravou výživu i životní styl

V kategorii: Napsali o Zdravé Pětce

I dnešní Teplický deník informoval o programech Zdravé 5, tentokrát v ZŠ Švabinského v Teplicích....

Teplice – Na Základní škole Maxe Švabinského proběhl ve všech třídách projekt "Zdravá pětka". Děti se seznámily se správným stravováním a dodržováním pitného režimu. Omezit by měly pití sycených nápojů a jídlo z fastfoodů. Také se dozvěděly, že je lepší jít ven si s kamarády zasportovat než doma neustále sedět u počítače nebo televize. Celý program jim ukázal, že dodržování zdravého životního stylu je pro ně přínosné.
Do správného způsobu života podle mě patří – zdravá strava, pravidelný pohyb, hra, mít pozitivní přístup k životu a správné kamarády. Zdravá výživa je pro člověka velmi důležitá. Pokud si chceme udržet štíhlou postavu a pevné zdraví, je nezbytné mít správně zvolený jídelníček. Naše denní strava by měla obsahovat minimálně pět chodů, ve vhodně zvolených porcích. V každém chodu by neměly chybět bílkoviny, sacharidy, ovoce nebo zelenina. Zdravá výživa je jedna věc, ale další důležitou věcí je pohyb. Tělu velmi prospívá pravidelný pohyb. Například plavání, běh, jízda na kole, to vše nám pomáhá udržet se ve formě.
Právě při kombinaci pravidelného a zdravého stravování se správným pohybem dokáže tělo vhodně fungovat. Snižujeme možnosti různých onemocnění a hlavně děláme něco, co nám pomůže dožít se vyššího věku.