E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;

Už víme proč

V kategorii: Novinky z výuky

V měsíci říjnu se naše školní družina zapojila do programu Zdravá pětka nadačního fondu Albert. Tímto programem nás provázela lektorka projektu Mgr. Jolana Keprtová. Paní lektorka dětem vysvětlila, že základem každého dne je, kromě dobré nálady a úsměvu,

... také kvalitní snídaně, která dodá tělu potřebné živiny. Dobře nastartovaný organismus správně funguje, lépe pracuje a ,,podporuje nošení jedniček“. Během programu se děti naučily vybírat kvalitní potraviny z výživového talíře a  byly jim osvětleny pojmy jako sacharidy, bílkoviny a jiné. Na konci výchovně vzdělávacího programu už děti věděly, proč je program nazván Zdravá 5. Byly obeznámeny s tím, že by měly jíst 5x denně, vypít alespoň 5 skleniček nejlépe čisté vody a dopřát si 5 porcí ovoce a zeleniny.

V závěrečné fázi programu si paní lektorka formou her a soutěží prověřila, kolik si toho děti zapamatovaly a pověřila je úkolem vybrat si a sestavit svačinu do školy, která by byla zdravá a aby jim i opravdu chutnala. Ještě jednou moc děkuji za zajímavé a hravé přednášky o zdravé výživě v naší školní družině.

Budeme se těšit na další spolupráci.

S pozdravem Lenka Janků