E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;

Víkend pro výherce kuchařské soutěže

V kategorii: Novinky pro rodiny

„Tohle je nejlepší den v mým životě!“ pronesla už v pátek odpoledne sedíc na kufru na vlakovém nádraží malá Petruška, jedna z týmu Květinek z Velkých Svatoňovic, které vyhrály celostátní finále kuchařské soutěže Zdravé 5.

Venku náhlé ochlazení o 20 °C, hustý déšť a téměř zmeškaný přípoj do cíle – to ale dětem vůbec nevadilo! Naopak, užívaly si svoji první velkou cestu za výhrou v podobě zážitkového víkendu v Ekologickém centru v Orlově u Příbrami. Hned po Květinkách dorazila na místo parta z Dětského domova v Duchcově. Tým Bio Crue ve složení Sandra, Natálka a Roman doprovázeli strejda Vašek a teta Jarka. Nejmenšími výletníky byly Marcelka, Maja a maličká Malika s rodiči, které zastupovaly pražskou mateřskou školu Na Korábě. Prima partu doplnily až pozdě večer ještě slečny z Drahotuš, jejichž vlak měl neuvěřitelné 2 hodiny zpoždění. Přesto přijely všechny i s paní učitelkou Lenkou vysmáté – co jiného bychom měli čekat od týmu s názvem Veselý kovboj, že?  Paní Lenka už Orlov dobře zná, doprovázela sem totiž loni vítězky z Drahotuš. A to se o naší soutěži dozvěděla úplnou náhodou z rozhlase v hranické prodejně Albert! S energií sobě vlastní chytila příležitost za pačesy a do vítězství ve finále přivedla již druhý tým. A prý už přemýšlí, čím nás překvapí příští rok.

Sobota byla ve znamení nejrůznějších zážitků. Hned ráno se parta permoníků vydala do Hornického muzea v Příbrami na jízdu vláčkem v dole Anna. Po báječném obědě je čekala prohlídka Domu Natura s několika zajímavými expozicemi. „Teto, my jsme viděli tisíce motýlů!“ „A film o trilobitech!“ „A obojživelníky!“ hlásily děti jeden přes druhého po návratu na Orlov a hned zase pádily za neúnavným panem doktorem Gardoněm, který je ještě nalákal na prohlídku farmy. A tak se na závěr náročného dne ještě pomazlily s kůzlátky, prohlídly si koníky, pohladily kočičky a králíčky. Po slíbeném grilování se jen nerady loučily a uléhaly do postýlek.  A že prý chtějí zase napřesrok vyhrát Finále Zdravé 5, aby s námi mohly zase jet na víkend. Divíte se jim? 😊.