E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;
„Protože je naše kuchařská soutěž jakýmsi vyvrcholením celoročních aktivit v oblasti správné výživy, nákupu i přípravy svačin, přejmenovali jsme ji letos na Finále Zdravé 5. Zadání a mechanika však zůstávají stejné - motivujeme děti, aby jídlo připravovaly i jedly s láskou a užívaly si společně strávené okamžiky s těmi, kterým občerstvení připraví. Proto bude porota kromě nápaditého a správně vyváženého receptu hodnotit i myšlenku společné svačinové párty.”
DOMŮ PRAVIDLA 2018 FINÁLE 2018 ROČNÍK 2017

ZÁKLADNÍ
INFORMACE O SOUTĚŽI

Celostátní kuchařská soutěž Finále Zdravé 5 podporuje u dětí a mladistvých znalost zásad správné výživy a zároveň umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů za rozumnou cenu. Je zaměřena na téma „vaření s láskou a radost z jídla“, a to nejen v rámci přípravy, ale i společné konzumace pokrmu.

Soutěž je určena dětem v 5 kategoriích – předškolní skupiny MŠ, žáci 1. stupně ZŠ, žáci 2. stupně ZŠ a děti z dětských domovů v kategorii Dětská zařízení. Speciální kategorii tvoří zaměstnanci Alberta s dětmi. Klienti dalších školských a sociálních zařízení jako jsou nízkoprahová zařízení a další subjekty pracující s dětmi a mládeží se mohu zúčastnit také a budou zařazeni do kategorie Dětská zařízení. Do soutěže může třída nominovat i více tříčlenných týmů.

Soutěžní disciplínou je příprava správné svačiny. Odborná porota bude hodnotit nejen složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Hodnota pokrmu pro 4 osoby by se měla pohybovat kolem 100 korun. Soutěžící mají za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují a udělají mu tak radost. Může to být osamělá paní odvedle, babičky a dědečkové v domově důchodců, paní učitelky, paní kuchařky ze školní jídelny, dlouhodobě nemocný spolužák, rodiče a podobně. Jeden tým pohostí jednotlivce, ale může se zapojit více tříčlenných týmů ze třídy, a to už bude pořádná hostina. Důležité je připravit svačinu s láskou, s radostí ji darovat a případně společně sníst. Soutěžní týmy musí svůj výběr obdarovaného zdůvodnit. Do soutěže tedy týmy přihlásí recept, fotografii z vaření i z předání svačiny a nápad, jak s připraveným jídlem naložit. Koncept motivuje děti k uvědomění si, že jídlo můžeme připravit i sníst s láskou a udělat tak někomu radost.

Uzávěrka přihlášek byla 8. dubna 2018.

Z přihlášek v regionálním kole vybarala porota 5 týmů z každé kategorie z celé České republiky, které postoupí do celostátního finále v Praze. Finále proběhne v sobotu 9. června od 10 hodina na Plechárně v Praze na Černém Mostě . Všechny vítězné týmy si výhru užijí v Ekocentru Orlov u Příbrami od pátku 22. června do neděle 24. června.

  • + SEZNAM POSTUPUJÍCÍCH TÝMŮ ZDE

Nadační fond Albert si vymezuje právo případné změny podmínek nebo termínů soutěže, které včas oznámí na www.zdrava5.cz a emailem škole nebo zařízení.


KONTAKT

Pro více informací kontaktujte Evu Nepokojovou,
e.nepokojova@nadacnifondalbert.cz nebo 777 210 947.