E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;
„I letos jsme pro vás připravili celostátní kuchařskou soutěž Finále Zdravé 5, která je vyvrcholením celoročních aktivit v oblasti správné výživy, nákupu i přípravy svačin. Jako v přechozích ročnících se snažíme motivovat děti, aby jídlo připravovaly i jedly s láskou, dělaly radost těm, kterým občerstvení připraví a užívaly si tak společně strávené okamžiky. Porota bude kromě nápaditého a správně vyváženého receptu hodnotit také myšlenku obdarování!”

pravidla soutěže

REGIONÁLNÍ KOLO SOUTĚŽE

KDO MŮŽE SOUTĚŽIT?
Do regionálního kola soutěže se mohou přihlásit tříčlenné týmy z každé mateřské školy, základní školy, dětského domova nebo nízkoprahových či volnočasových klubů v ČR a ve speciální kategorii zaměstnanci Alberta s dítětem nebo dětmi. Zařazení do soutěžních kategorií proběhne následovně: Mateřská škola, Základní škola mladší žáci (1. a 2. třída), Základní škola starší žáci (3. – 5. třída), Základní škola žáci druhého stupně (6. – 9. třída) a Dětské zařízení. Klienti dalších školských a sociálních zařízení jako jsou nízkoprahová zařízení a další subjekty pracující s dětmi a mládeží se mohu zúčastnit také a budou zařazeni do kategorie Dětská zařízení. Každá škola, dětský domov i kluby nominují libovolný počet tříčlenných týmů.

PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE
Přihláškou do regionálního kola se rozumí nahrání receptu, jehož součástí bude libovolná bylinka, fotografií (příprava, konzumace) a myšlenky obdarování připravenou svačinou prostřednictvím www.zdrava5.cz. Uzávěrka je 1. dubna 2019. Subjekt musí být registrován v systému Zdravé 5 (registrace na www.zdrava5.cz) a při nahrávání přihlášky do soutěže přihlášen svými přístupovými údaji. (Ta jsou tvořena emailem zadaným při registraci a heslem. Heslo je možné změnit nebo znovu vygenerovat na tomto odkaze http://www.zdrava5.cz/heslo). Součástí přihlášky musí být název soutěžního týmu (přezdívka), název pokrmu, třída / soutěžní kategorie, fotografie (maximálně 3, každá o velikosti maximálně 500 kB) a nápad na obdarování připravenou svačinou. Obdržení soutěžního příspěvku potvrdí systém automaticky odeslaným emailem.

SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNA.
Letošní zadání soutěže zní: Udělej radost jídlem, jehož součástí bude libovolná bylinka. Jedná se o přípravu studeného nebo teplého pokrmu vhodného na svačinu, který bude obsahovat jakoukoli bylinku a také jeho darování. Týmy soutěží o postup do velkého Finále Z5 a 5 nejoriginálnějších receptů s bylinkou odměníme dárkovým balíčkem!

KRITÉRIA SOUTĚŽE.
Odborná porota bude hodnotit nejen složení pokrmu a lákavý vzhled, ale i myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Soutěžící mají za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují, a udělají mu tak radost. Cena 4 porcí pokrmu by se měla pohybovat kolem 100 korun. Týmy jistě u poroty zabodují i kreativním názvem receptu a celkovým pojetím – kostýmy soutěžících, dekorace, apod. Rozhodnout o postupu do velkého Finále Zdravé 5 může také kvalita zaslaných fotografií.

PROPLACENÍ SUROVIN.
Nadační fond Albert proplatí nákup potřebný na přípravu receptu každého týmu v regionálním kole, a to zasláním nákupní poukázky do prodejny Albert v hodnotě 100 korun. Navíc všechny týmy, které se do soutěže přihlásí, mohou zdarma získat pytlíček semínek bazalky na vlastní vypěstování.

Poukázku zašleme na adresu školy, ale až po obdržení přihlášky (receptu, fotografie a konceptu) do soutěže a také po obdržení účtenky za nakoupené suroviny. Suroviny mohou být nakoupeny v libovolné prodejně kterékoliv maloobchodní značky. Suroviny pro více týmů jedné školy nebo třídy mohou být na jedné účtence, poukázky zašleme jedné osobě ve škole. Účtenky včetně jména pedagoga, názvu a adresy školy zasílejte na adresu: Kristýna Bernatová, Nadační fond Albert, Radlická 117, Praha 5, 158 00.

POROTA

Do velkého celostátního Finále postoupí 5 nejlepších týmů z každé kategorie z celé České republiky. Odborná porota Zdravé 5 vybere z došlých přihlášek 3 nejlepší týmy, jejichž recepty obsahující bylinku a budou nejvíce vyhovovat kritériím soutěže (vyjmenovaným výše). Zbylé dva týmy z každé soutěžní kategorie vybere široká veřejnost prostřednictvím online hlasování na našich stránkách www.zdrava5.cz. Recepty s fotografiemi a myšlenkami obdarování těchto týmů budou vystaveny na www.zdrava5.cz v sekci Finále Zdravé 5.

Nadační fond Albert si vymezuje právo případné změny podmínek nebo termínů soutěže, které včas oznámí na www.zdrava5.cz a emailem škole nebo zařízení.

KONTAKT

Pro více informací kontaktujte Alenu Paldusovou, a.paldusova@nadacnifondalbert.cz nebo 731 249 192.