E-mail zodpovědné osoby
Heslo
Zapomněli jste heslo?;
Pro rodiče

Pro rodiče

Milující rodiče usilují o to, předat správné životní návyky svým dětem. Dnešní doba překypuje informacemi, které si navíc v některých případech protiřečí. Základní pravidla jsou ale neměnná. Zdravý životní styl má tři pilíře. Těmi jsou hodnotná a vyvážená potrava, připravovaná z čerstvých surovin. Tělesná aktivita, ať už sportujeme rekreačně či závodně. A v neposlední řadě je to láskyplná péče a dostatek podnětů pro správný duševní rozvoj.

Radio Junior: Zdravé stravování dětí

Číst více
V dnešním Klubu Radia Junior si moderátorka povídala s RNDr. Pavlem Suchánkem o zdravém stravování a v tématu nemohla chybět Zdravá 5 a soutěž o její kuchařku zdravých receptů....

Kdy začít přidávat dítěti do stravy lepek?

Číst více
Máme pětiměsíčního chlapečka a stále jej plně kojím. Chci začít přikrmovat zeleninou od konce 6. měsíce a teprve postupně přidávat další potraviny. Dnes je trend dávat dětem vše co nejdříve. Nezatěžuje se tím příliš jejich organismus?

5 potravin k detoxikaci organismu

Číst více
Po Vánocích, kdy jsme odpočívali a si dopřávali si hodně jídla i pití, si odpočinek na několik dní zaslouží i náš organismus. Je mnoho způsobů, jak tělo zbavit všech látek, které do něj nepaří, nebo-li detoxikovat. Pomůže nám 5 potravin.......

Radio Junior: "start" do nového roku

Číst více
V dnešním Klubu Radia Junior si moderátorka povídala s RNDr. Pavlem Suchánkem o tom, jak se správně "nastartovat" do nového roku? Jak vydržet s pravidelným pohybem a se správným stravováním?

Rozhovor o zdravém životním stylu i kváskovém chlebu

Číst více
„Jediný trvalý vztah v životě je vztah k sobě samému. To je ta největší životní investice,“ říká výživová poradkyně a zkušená kuchařka zdravých receptů Zuzana Komůrková.

Tajemství kváskového chleba...

Číst více
...nám přiblížila výživová poradkyně a zkušená „pekařka“ Zuzana Komůrková ze studia Výživou ke změně.

Nepostradatelná cibule

Číst více
Cibule je všelék, lidová poezie ji nazývá panenkou ve stovce sukní a lékem lepším než víno!

Jakou zeleninu mají školáci nejraději?

Číst více
Téměř 3/4 dětí 1. stupně základní školy jí ovoce a zeleninu alespoň 1x denně. Do školy je ke svačině dostávají od svých rodičů minimálně 3x týdně. Nejvíce si ze zeleniny pochutnají na okurkách, rajčatech a mrkvi, jak vyplývá z průzkumu řetězce Albert.

Odkdy zařazovat u dětí do jídelníčku vajíčko?

Číst více
Vajíčko je jednou z nejhodnotnějších potravin, obsahuje v bílku kvalitní bílkoviny a ve žloutku vitaminy, lecitiny a další látky.

Jak často jedí české děti ovoce a zeleninu?

Číst více
Albert nedávno zkoumal, jak často čeští školáci jedí ovoce a zeleninu. Na co jsme přišli? Téměř tři čtvrtiny školáků jí denně ovoce, mezi nejoblíbenější patří jablka a banány.

Radio Junior - rozhovor s RNDr. Pavlem Suchánkem

Číst více
Radio Junior - rozhovor s RNDr. Pavlem Suchánkem ze Zdravé 5 na téma svačinky.

Luštěninový burger

Číst více
Luštěniny propláchneme, přidáme klíčky, nadrobno nakrájenou cibuli, najemno nastrouhaný sýr, nasekané bylinky. Můžeme mírně osolit a opepřit. Směs promícháme a částečně rozmixujeme (aby ve směsi zůstaly kousky fazolí). Ze směsi vytvarujeme mokrýma...

Vločková kaše

Číst více
Vločky uvaříme ve vodě do konzistence kaše. Na drobné kousky nakrájíme jablka (můžeme i nastrouhat). Vločky zamícháme s tvarohem/ricottou/bílým jogurtem, přidáme jablka, skořici a trochu osladíme.

Humus se zeleninou

Číst více
Cizrnu opláchneme vodou a zakápneme šťávou z citronu, olejem, rozdrceným česnekem a pastou tahini. Důkladně rozmixujeme, podle potřeby naředíme vodou. Podáváme s celozrnným pečivem a zeleninovou oblohou (okurka/mrkev).

Vločkové sušenky s mlékem

Číst více
Mrkev oloupeme a nastrouháme najemno. Smícháme se všemi ostatními ingrediencemi. Plech vyložíme pečícím papírem, na který nanášíme těsto. Jednu sušenku upečeme z těsta o množství zhruba polévkové lžíce. Po vystydnutí podáváme se sklenicí mléka.

Zeleninová pomazánka s rybou

Číst více
Mrkev a celer oloupeme a nastrouháme najemno. Slijeme nálev ze sardinek, které smícháme se zeleninou. Zakápneme šťávou z citronu, lehce osolíme a přidáme majonézu a lučinu/ricottu. Důkladně promícháme (pokud použijeme mixer, pomazánka bude...

Vajíčkový hamburger

Číst více
Nasucho připravíme volská oka, každý chléb pomažeme z jedné strany sýrem nebo tvarohem, poklademe plátky rajčat a trochou rukoly. Nakonec mezi chleby vložíme hotové vejce...

Rádio Junior: O zdravé výživě

Číst více
Rádio Junior: Rozhovor s RNDr. Pavlem Suchánkem o zdravé výživě, 6. ledna 2014.

Rádio Junior: O zdravém mlsání

Číst více
Rádio Junior: Rozhovor s RNDr. Pavlem Suchánkem o zdravém mlsání, 9. ledna 2014.

Rádio Junior: O zdravých svačinkách

Číst více
Rádio Junior: Rozhovor s RNDr. Pavlem Suchánkem o zdravých svačinkách, 8. ledna 2014.