Co je Zdravá 5?

Co je Zdravá 5

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy.

Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem projektu je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zcela ZDARMA a přihlásit se může každá základní i mateřská škola a také nezisková organizace prostřednictvím registračního formuláře a následně vytvořením objednávky.

Vzdělávací program Zdravá 5 je realizován společností Albert již od roku 2004 a za tu dobu vyškolil statisíce dětí v základních i mateřských školách v celé České republice.


Zdravá 5
Nadační fond Albert
Máte zájem o program Zdravá 5 zdarma?
Registrujte se a objednejte si výuku na vaší škole.

Průběh výuky

Výuka může probíhat každý pracovní den školního roku v prostorách školy.

Vyučovací blok pro jednu třídu základní školy trvá dvě vyučovací hodiny. Pro třídu v mateřské škole trvá program zhruba 60 minut. Obvykle vyškolíme dvě třídy za jedno dopoledne, pokud není individuálně domluveno jinak.

Program vede odborně vyškolený lektor Zdravé 5, který zajistí všechny pomůcky i potraviny k výuce potřebné.

Výukové programy

Zdravá 5 nabízí pět výukových programů – Školu Zdravé 5 pro žáky 1. - 2. třídy, Nakupování se Zdravou 5 pro žáky 3. - 5. třídy, Párty se Zdravou 5 pro žáky 2. stupně ZŠ a program Lednice Zdravé 5 pro děti v mateřských školách od 4 let. Speciální program Zdravě za pár pětek je určen pro neziskové organizace, dětské domovy nebo nízkoprahová centra.

Metodika všech programů je konzultována a také schválena odborníkem na výživu, RNDr. Pavlem Suchánkem, který je odborný garantem Zdravé 5.

Nadační fond Albert

Nadační fond Albert byl založen 1. září 2009 a jeho úkolem je efektivně naplňovat strategii společenské odpovědnosti značky Albert. Hlavními cíli nadačního fondu jsou dlouhodobá podpora zdravého životního stylu rodiny a podpora sociálních projektů.Více o nadačním fondu