Výuka

Výuka

Do programu Zdravá 5 se může přihlásit každá základní i mateřská škola nebo organizace pracující s dětmi v České republice.

Prostřednictvím tlačítka Registrovat se registruje, na email obdrží přihlašovací údaje, kterými se přihlásí, a pohodlně předobjedná celkový počet tříd. Po schválení předobjednávky obdrží na email výzvu k objednávce konkrétních termínů.

Vzdělávací program poskytuje Nadační fond Albert zdarma. Výuka může probíhat každý pracovní den školního roku v prostorách školy.

Vyučovací blok pro jednu školní třídu trvá dvě vyučovací hodiny, pro mateřskou školu 60 minut. Program vede lektor Zdravé 5, který zajistí všechny pomůcky i potraviny k výuce potřebné.

Více informací naleznete v sekci Výukové programy.

Školy

Programem Zdravá 5 prošlo ve školním roce 2018/2019 více než 60 tisíc dětí ze základních a mateřských škol v celé České republice.

Zdravá 5 probíhala nejen v rámci běžné výuky v hodinách, ale obohacovala i školní Dny zdraví nebo jiné akce podobného typu zaměřené na zdravý životní styl. Dalších 10 tisíc dětí se seznámilo se Zdravou 5 díky metodickým seminářům pro pedagogy, kterých proběhlo celkem 6 (informace o seminářích a termínech konání najdete zde. Díky novému programu Zdravě za pár pětek se Zdravá 5 dostala také k desítkám dětí z dětských domovů a neziskových organizací.

Termín konání programu se vždy pokoušíme maximálně přizpůsobit potřebám školy s ohledem na kapacity lektorů v daném regionu.

Ve školním roce 2019/2020 nabízíme mateřským školkám zcela nový program jménem Lednice, kde se děti dozví základní pravidla o zdravém stravování pohádkovou formou. Výuka je provázena písničkami, pohybovou aktivitou i přípravou jednoduché svačinky. Pro základní školy jsme inovovali všechny výukové moduly.

Lektoři

Se Zdravou 5 spolupracují desítky lektorů ze všech regionů České republiky. Všichni jsou pro program odborně vyškoleni a neustále se v oblasti zdravého životního stylu vzdělávají.

Mají zároveň pedagogické zkušenosti. Zdravá 5 jim poskytuje možnost stát se součástí unikátního vzdělávacího projektu, flexibilní pracovní dobu i spolupráci na dalších projektech Nadačního fondu Albert.

Pokud máte zájem o spolupráci se Zdravou 5 jako odborný lektor, zašlete nám na e-mail a.paldusova@nadacnifondalbert.cz Váš životopis a motivační dopis.

 • Iveta Ondrášková, Moravskoslezský kraj
  Iveta Ondrášková, Moravskoslezský kraj
  Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A u výživy to platí dvojnásob. Jsme tady od toho, abychom dětem v mateřských a základních školách připomínali zdravé způsoby stravování, které jsou v mnohých rodinách opomíjeny. Hravou a zábavou formou dětem přiblížíme, jak díky stravě a vhodně zvolenému jídelníčku mohou prožít svůj život kvalitněji. Všichni víme, že... číst více.
 • Jana Deignan, Jihomoravský kraj
  Jana Deignan, Jihomoravský kraj
  Jmenuji se Jana a bydlím v Brně. O zdravou stravu a vaření se zajímám už od střední školy. Intenzivněji jsem se začala o zdravou výživu zajímat v době, kdy začal mít můj syn zdravotní problémy s trávením. V zahraničí jsem se dostala k práci s dětmi a u té bych chtěla zůstat. Naplňuje mě a připadá mi smysluplná. Těší mě, že mohu být dětem, nejen svým, průvodcem jejich... číst více.
 • Nikola Pravdová, Praha
  Nikola Pravdová, Praha
  Práci s dětmi i zdravému životnímu stylu se věnuji už několik let. V oblasti zdravé výživy se neustále vzdělávám a sleduji nové poznatky. Prostřednictvím Zdravé 5 se snažím dětem přiblížit 5 základních zásad zdravého stravování. Hravou a zábavnou formou s dětmi probíráme, co, kdy a kolikrát jíst a pít a jak se chovat, aby naše tělo fungovalo tak jak má. Školní děti rády soutěží,... číst více.
 • Ilona Výtisková, Praha
  Ilona Výtisková, Praha
  Když jsem se po ukončení studia na gymnáziu rozhodla pro studium učitelství, obor tělesná výchova – biologie na Pdf UP Olomouc, věděla jsem, že je to cesta harmonie duše a těla. Na této cestě jsem získala hodně zkušeností, které jsem zúročila po revoluci ve svém studiu Wellnessik v Brně, kde jsem ženy a děti učila aerobik a pořádala semináře na téma wellness. Po přestěhování do Prahy jsem se ve svém studiu zdravého životního stylu Energiv... číst více.