Velký úspěch

Program pod vedením lektorky Báry Pavlíkové v MŠ Mezouň sklidil velký úspěch

V Mateřské škole Mezouň se dne 31. ledna 2024 uskutečnil výukový program nazvaný "Lednice Zdravé 5", který byl zaměřen na propagaci zdravého stravování mezi nejmenšími. Tento den přinesl dětem nejen spoustu zábavy, ale také cenné informace o významu konzumace ovoce a zeleniny jako součásti každodenní stravy.

Lekce byla rozdělena do několika interaktivních částí, během kterých si děti mohly vyzkoušet různé aktivity spojené s tématem zdravého stravování. Jednou z nejpopulárnějších chvilek byla praktická ukázka, jak si připravit jednoduché, ale lahodné a zdravé občerstvení. Tyto špízy se staly chutným závěrem celého programu.

Tato praktická aktivita podpořila dětskou kreativitu a manuální dovednosti a také posílila jejich vědomosti o tom, jak důležité je zařazovat do jídelníčku pestrou paletu ovoce a zeleniny. Děti se dále dozvěděly o různých vitamínech a minerálech, které tyto potraviny obsahují, a o tom, jak přispívají k udržení zdraví a vitality.

Díky Zdravé 5 si školkáčci odnesli krásné vzpomínky, ale také základy zdravého životního stylu, které jim mohou pomoci v budoucnu učinit lepší volby v oblasti stravování.


Velký úspěch