Zdravá 5 má za sebou úspěšný školní rok

Lektorky Zdravé 5 navštívily v uplynulých deseti měsících přes dva tisíce tříd ve školách i školkách po celém Česku. Vzdělávacím programem Nadačního fondu Albert tak prošlo téměř 45 tisíc dětí. Od září se školáci mohou těšit na velkou novinku – výuku Zdravé 5 v angličtině.

Děti školou povinné si právě užívají první týdny velkých prázdnin po roce, který se nesl v duchu návratu do lavic po domácí v době koronaviru. Stejný comeback čekal také na Zdravou 5. „Během pandemie jsme dokázali realizovat online výuku našich programů a zároveň naše lektorky pomáhaly i jinak. Jsme ale opravdu moc rádi, že tento školní rok jsme se opět mohli potkávat s dětmi i učiteli. Díky zpětné vazbě navíc víme, že tato radost byla vzájemná, což nás nesmírně těší,“ hodnotí Alena Paldusová, projektová manažerka Nadačního fondu Albert.

Výuka Zdravé 5 prochází vývojem a reaguje na aktuální potřeby ve společnosti. Domácí výuka s sebou přinesla nové stravovací návyky dětí a méně sportu. „S dětmi jsme si o těchto tématech letos hodně povídali a snažili se je v duchu našich programů motivovat k tomu, že žít zdravě nemusí být složité, a navíc to může být zábava,“ dodává Alena Paldusová

Celkově se ve školním roce 2021/2022 potkalo se Zdravou 5 téměř 45 000 dětí ve více než 2000 třídách po celé České republice. Nejčastěji zavítaly lektorky do škol a školek ve Středočeském a Moravskoslezském kraji a v Praze. Největší zájem byl o výuková program Nakupování se Zdravou 5 pro 3.-5. třídu a Lednice Zdravé 5 pro nejmenší děti ve školkách.

S velkým zájmem se setkal také jubilejní 10. ročník Finále Zdravé 5, do kterého se přihlásilo 270 týmů malých kuchtíků v šesti kategoriích. Ti nejlepší se spolu utkali na konci května při Velké Finále v Praze. Absolutní vítězové si před prázdninami užili víkend na farmě.

„Naše kuchařská soutěž byla jako vždy vyvrcholením celého školního roku. Výkony malých i větších kuchtíků byly úžasné a já i celé porota jsme byli ohromeni, jak nápadité a zručné dokážou děti být,“ říká Alena Paldusová a uzavírá. „Těšíme se, co si pro nás připraví v příštím roce. Za Zdravou 5 můžu alespoň trochu prozradit, že už v září se na školáky bude těšit Mr. Papáček.“


Zdravá 5 má za sebou úspěšný školní rok