Lektorky Zdravé 5 se podílely na pomoci pro dětské domovy po celé České republice

Ve špatné době jsou dobří lidé jako hvězdy. Svítí ostatním na cestu, stanou se pevným bodem a pomáhají. I tak by se dal, s trochou té představivosti, definovat čas našich lektorek v uplynulých dnech. 

Tomáš Slavata, sportovec a úspěšný triatlonista, který s Nadačním fondem Albert spolupracuje již deset let, zorganizoval velmi rychlou akci s několika dalšími dárci a dobrovolníky. Dal dohromady přes půl milionu korun, díky kterým se mohlo vyrobit stovky litrů dezinfekcí a rozvézt je do více než 110 dětských domovů ve všech krajích České republiky. Závoz dezinfekcí proběhl celkem ve třech vlnách po celé ČR.

Nadační fond Albert podpořil tuto akci 50 000 Kč na nákup dezinfekcí a také zajistil distribuci dezinfekcí, a to právě díky našim lektorkám Zdravé 5.

Lektorky Zdravé 5 pomáhaly s distribucí přímo do dětských domovů. Skvěle se zapojila více než polovina z celého týmu. A jsme na ně právem hrdi. Na svých cestách najezdily přes 8 tisíc kilometrů po celé České republice. 

 “Akci jsme společně naplánovali prakticky za jeden den. Bylo to velmi náročné, ale vděčnost a pozitivní zpětná vazba od všech obdarovaných nám to vynahradily. Byla to pro náš tým Zdravé 5 zcela nová a nezapomenutelná zkušenost,“ říká Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5.

Děkujeme tedy týmu Zdravé 5, všem kolegyním lektorkám, které pomohly s distribucí materiální pomoci. Děkujeme především za jejich práci, laskavost a ochotu pomáhat. 

Všichni ze Zdravé pětky se těší na společnou práci s dětmi. Na vaření, povídání, zpívání, tančení a hraní. Než ta doba nastane, budeme se snažit pomáhat a být s Vámi všemi i jinak. Věříme, že hvězdy svítí v každé době...

 


Lektorky Zdravé 5 se podílely na pomoci pro dětské domovy po celé České republice